Menu

Switch to English

DSC_9944.jpg
Lokalita H-Park v městské části Brno-Střed od července podstatně navýší své kapacity. Dokončuje se zde výstavba zcela nové části areálu, díky které bude k dispozici dalších 4000 m2 obchodní plochy. Nová budova nabídne zajímavě řešené flexibilní prostory, ve kterých bude možné zařídit showroomy či kanceláře. Vznikne zde až deset obchodních jednotek o minimální ploše 250 m2, které se variabilně upravují podle potřeb a preferencí uživatelů. Raiffeisen - Leasing novostavbou úspěšně navazuje na první fázi H-Parku, kterou před třemi lety prodal Raiffeisen realitnímu fondu.  
Moderní komerční prostory by měly najít rychlé využití, o čemž svědčí velká poptávka nájemců ještě před završením stavebních prací. „Zhruba třetina nové plochy je v tuto chvíli již pronajatá. O zbylých místech právě jednáme,“ potvrzuje Hynek Stupák, development manager společnosti Raiffeisen - Leasing, která rozšíření H-Parku financuje. Zajišťuje přitom i samotné developerské práce.
 „Projekt je unikátní tím, že jsme zároveň financující společností i developerem. To přináší řadu výhod. Druhou fázi H-Parku jsme díky tomu stavěli i financovali na klíč tak, aby nové kapacity co nejefektivněji doplnily stávající areál a umožnily další rozšíření služeb pro zákazníky i nájemce,“ vysvětluje
Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing. V nových prostorách se zákazníci dočkají například nabídky tradičního českého výrobce MPO matrace nebo s nabídkou interiérové a exteriérové stínící techniky od firmy Diamond Design. Dalším přínosem dostavby jsou i nová parkovací místa.
Autorem architektonického provedení druhé fáze H-Parku je kancelář Schindler Seko architekti. Nově vybudované kapacity nadále respektují světelně i konstrukčně velkorysé a komfortní parametry typické pro celou obchodní plochu. H-Park je i díky zajímavému architektonickému řešení a krátké dojezdové vzdálenosti od centra města ideálním prostorem pro prodejny ateliérového či butikového typu, moderní kanceláře či výhodně umístěné sklady.
Druhou fázi výstavby H-Parku financuje a realizuje společnost Raiffeisen - Leasing, která se na oblast nebankovního financování komerčních nemovitostí specializuje. Vloni měla mezi českými nebankovními společnostmi 51% podíl v tomto segmentu. K dřívějším úspěšným nemovitostním projektům Raiffeisen - Leasing patří například budova Rakouského gymnázia v Praze nebo rezidenční projekt Bydlení Studentská v Plzni. Raiffeisen - Leasing financoval a realizoval i výstavbu první fáze H-Parku.
DSC_0007.jpg