Menu

Switch to English

Tiskové zprávy
vydané Raiffeisen - Leasing

 • 19. 11. 2020

  Aplikace LiLi od Raiffeisen - Leasing rozpozná značku a model vyfoceného auta, ukáže jeho možnou cenu i splátku

  Raiffeisen - Leasing přichází s novým řešením na trhu českých mobilních aplikací. Jeho novinka s názvem LiLi umí rozpoznat značku i model vyfoceného auta a rovnou ukázat, kolik by pořízení takového vozu stálo. Vypočte i individuální úvěrové splátky na míru konkrétnímu uživateli.

  Mobilní aplikace LiLi je v Česku dostupná jako v první zemi EU, plánuje se ale její expanze na další trhy. Cílem aplikace je maximálně zjednodušit a zpříjemnit zájemcům cestu k vysněnému autu. Proto umí identifikovat téměř všechny značky a modely aut vyrobených po roce 1993. Stačí jí fotografie auta, kterou může uživatel pořídit třeba na ulici.
   
  K informaci o značce a modelu pak automaticky dohledá v katalogu příslušný vůz včetně jeho ceny a úvěrové splátky. Individuální výši splátek a další parametry úvěru si pak zájemce může nezávazně spočítat v integrované úvěrové kalkulačce. Aplikace navíc pracuje i s rozšířenou realitou, s využitím kamery mobilního telefonu tak ukáže ulice doslova plné zajímavých cenových nabídek.
   
  LiLi je velmi praktická a pro uživatele přináší nový rozměr komfortu. Díky naší nové aplikaci si mohou zájemci snadno a intuitivně dohledat informace, které dříve museli vyhledávat z různých zdrojů. Navíc rozpoznává auta na fotkách velmi spolehlivě. Takovýto moderní nástroj jsme klientům přinesli vůbec jako první, na to jsem velmi hrdý,“ shrnul hlavní výhody aplikace LiLi Jaroslav Kumbera, který má v Raiffeisen - Leasing na starosti Autofinancování.
   
  Mobilní aplikace LiLi je už nyní dostupná v AppStore i Google Play. Čeští uživatelé si mohou její přínosy užít jako první, následovat by postupně měla expanze na ostatní evropské trhy. Aplikaci vyvíjel Raiffeisen - Leasing mezinárodně, tomu odpovídá i její název. Jde o zkratku motivu „Like it? Lease it!“, tedy „Líbí se vám toto auto? - Pořiďte si ho!“. Jde o první mezinárodní aplikaci Raiffeisen - Leasing zaměřenou na zájemce o pořízení a financování aut.

  Raiffeisen - Leasing nabízí výhodné financování osobních i užitkových vozů, zafinancovat dokáže vůz libovolné značky a typu, nový či ojetý, podle preferencí klienta. Úvěr na auto od Raiffeisen - Leasing má roční úrokovou sazbu od 3,99 % p.a. a sjednáte jej bez poplatku za uzavření smlouvy. Délku splácení si může každý přizpůsobit v rozmezí od dvou do šesti let. K samotnému financování navíc klienti mohou získat výhodné havarijní pojištění, povinné ručení nebo připojištění skel. Raiffeisen - Leasing financuje nejen osobní a užitková auta či motocykly, ale například i stroje, zařízení, technologie, transportní techniku nebo nemovitosti. Nabízí také full-service operativní leasing pro firemní vozy.

  Reprezentativní příklad: cena auta 500 000 Kč, akontace 100 000 Kč, celková výše úvěru 400 000 Kč, doba trvání smlouvy 48 měsíců, zápůjční úroková sazba 3,99 % p.a., měsíční splátka úvěru 9 030 Kč bez pojištění, 9 759 Kč vč. havarijního pojištění (729 Kč), havarijní pojištění sjednané ve splátkách úvěru je povinná doplňková služba, celková splatná částka 468 432 Kč, RPSN 8,26 % (vč. pojistného havarijního pojištění). Platí pro nové auto.
   
  Zbalit
 • 7. 7. 2020

  Obchodní prostory v lokalitě brněnského H-Parku se rozšiřují, nová stavba nabídne moderní prostory pro showroomy, kanceláře i sklady

  Raiffeisen - Leasing dokončuje výstavbu nového komerčního centra v Brně. Novostavba přímo navazuje na stávající úspěšné centrum H-Park. Od července se otevírají nové prostory pro obchody, kanceláře nebo sklady, moderní zázemí pro prodejce a služby vznikne na ploše větší než 4000 m2.

  DSC_9944.jpg
  Lokalita H-Park v městské části Brno-Střed od července podstatně navýší své kapacity. Dokončuje se zde výstavba zcela nové části areálu, díky které bude k dispozici dalších 4000 m2 obchodní plochy. Nová budova nabídne zajímavě řešené flexibilní prostory, ve kterých bude možné zařídit showroomy či kanceláře. Vznikne zde až deset obchodních jednotek o minimální ploše 250 m2, které se variabilně upravují podle potřeb a preferencí uživatelů. Raiffeisen - Leasing novostavbou úspěšně navazuje na první fázi H-Parku, kterou před třemi lety prodal Raiffeisen realitnímu fondu.  
  Moderní komerční prostory by měly najít rychlé využití, o čemž svědčí velká poptávka nájemců ještě před završením stavebních prací. „Zhruba třetina nové plochy je v tuto chvíli již pronajatá. O zbylých místech právě jednáme,“ potvrzuje Hynek Stupák, development manager společnosti Raiffeisen - Leasing, která rozšíření H-Parku financuje. Zajišťuje přitom i samotné developerské práce.
   „Projekt je unikátní tím, že jsme zároveň financující společností i developerem. To přináší řadu výhod. Druhou fázi H-Parku jsme díky tomu stavěli i financovali na klíč tak, aby nové kapacity co nejefektivněji doplnily stávající areál a umožnily další rozšíření služeb pro zákazníky i nájemce,“ vysvětluje
  Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing. V nových prostorách se zákazníci dočkají například nabídky tradičního českého výrobce MPO matrace nebo s nabídkou interiérové a exteriérové stínící techniky od firmy Diamond Design. Dalším přínosem dostavby jsou i nová parkovací místa.
  Autorem architektonického provedení druhé fáze H-Parku je kancelář Schindler Seko architekti. Nově vybudované kapacity nadále respektují světelně i konstrukčně velkorysé a komfortní parametry typické pro celou obchodní plochu. H-Park je i díky zajímavému architektonickému řešení a krátké dojezdové vzdálenosti od centra města ideálním prostorem pro prodejny ateliérového či butikového typu, moderní kanceláře či výhodně umístěné sklady.
  Druhou fázi výstavby H-Parku financuje a realizuje společnost Raiffeisen - Leasing, která se na oblast nebankovního financování komerčních nemovitostí specializuje. Vloni měla mezi českými nebankovními společnostmi 51% podíl v tomto segmentu. K dřívějším úspěšným nemovitostním projektům Raiffeisen - Leasing patří například budova Rakouského gymnázia v Praze nebo rezidenční projekt Bydlení Studentská v Plzni. Raiffeisen - Leasing financoval a realizoval i výstavbu první fáze H-Parku.
  DSC_0007.jpg
  Zbalit
 • 26. 6. 2020

  Raiffeisen - Leasing uspěl ve Zlaté koruně, za online nabídku má druhé místo

  Raiffeisen - Leasing získal mezi leasingovými společnostmi stříbrné ocenění v prestižní české soutěži Zlatá koruna. Uspěl se svou online nabídkou financování vozů, která je určená jak pro soukromé osoby, tak i pro podnikatele a firmy. Online řešení od Raiffeisen - Leasing zajišťuje klientský komfort, zjednodušení i zrychlení komunikace.

  Raiffeisen-Leasing-zlata-koruna-2020.jpg
  Za společnost Raiffeisen - Leasing převzal ocenění Jaroslav Kumbera, ředitel Autofinancování.
  Pro nás je klíčová zkušenost našich klientů, chceme, aby byli spokojení od prvního kontaktu. Cenu vnímáme jako potvrzení, že se nám snadná a efektivní komunikace daří,“ zhodnotil v souvislosti
  s předáním ceny.

  Raiffeisen - Leasing nabízí výhodné financování osobních i užitkových vozů, zafinancovat dokáže vůz libovolné značky a typu, nový či ojetý, podle preferencí klienta. Úvěr na auto od Raiffeisen - Leasing
  má roční úrokovou sazbu od 3,99 % p.a. a je možné jej sjednat bez poplatku za uzavření smlouvy. Délku splácení si může každý přizpůsobit v rozmezí od dvou do šesti let. K samotnému financování navíc klienti mohou získat výhodné havarijní pojištění, povinné ručení nebo připojištění skel.

  Díky jednoduchému online formuláři si zájemci mohou rychle spočítat kompletní cenovou nabídku úvěrového financování, včetně individuální výše splátek. Úvěr na auto od Raiffeisen - Leasing je navíc běžně dostupný na všech pobočkách Raiffeisenbank, kde je možné také přímo uzavřít smlouvu.

  Raiffeisen - Leasing financuje nejen osobní a užitková auta či motocykly, ale například i stroje, zařízení, technologie, transportní techniku nebo nemovitosti. Nabízí také full-service operativní leasing
  pro firemní vozy.

  Reprezentativní příklad: cena auta 500 000 Kč, akontace 100 000 Kč, celková výše úvěru 400 000 Kč, doba trvání smlouvy 48 měsíců, zápůjční úroková sazba 3,99 % p.a., měsíční splátka úvěru
  9 030 Kč bez pojištění, 9 759 Kč vč. havarijního pojištění (729 Kč), havarijní pojištění sjednané
  ve splátkách úvěru je povinná doplňková služba, celková splatná částka 468 432 Kč, RPSN 8,26 %
  (vč. pojistného havarijního pojištění). Platí pro nové auto.

  Zbalit
 • 13. 11. 2019

  Vyjádření Raiffeisen - Leasing k projektu stavby v Rubešově ulici

  V návaznosti na časté dotazy novinářů i veřejnosti zveřejňujeme úplné informace, které jsme v posledních dnech poskytli médiím ve vztahu ke sporné stavbě v Rubešově ulici na Praze 2.

  V případě společnosti RUBY Place s.r.o., se jedná o klientský projekt, u kterého společnost Raiffeisen - Leasing, s.r.o. svému klientovi financuje pořízení nemovitosti, nikoliv její rekonstrukci. Projekt je realizován prostřednictvím standardní struktury nemovitostního financování, kdy po dobu financování vlastní Raiffeisen - Leasing tzv. projektovou společnost, ve které se nachází předmět financování. Jde o standardně používaný způsob, jak naše společnost financuje nemovitostní investice. Raiffeisen - Leasing jako financující instituce drží vlastnictví projektové společnosti pouze z důvodu zajištění poskytnutého financování.
   
  Odpovědnost za provozní, technické a organizační záležitosti týkající se projektu nese vždy daný klient (i po dobu financování nemovitosti). Raiffeisen - Leasing nemá možnost rozhodovat o provozních aktivitách realizovaných v rámci daného projektu, jestliže tyto aktivity nefinancuje, což je i případ společnosti RUBY Place s.r.o. Je plně v zodpovědnosti klienta, aby konal v souladu se zákonnými požadavky.

   
  Považujeme však za nezbytné zmínit, že samozřejmě nefinancujeme v žádném případě aktivity, které jsou v rozporu se zákonem. Jsme vázáni mlčenlivostí a záležitosti našich klientů tak nemůžeme více komentovat.“

  Abychom vyloučili možná nedorozumění, která by snad mohla vznikat v důsledku formálnější povahy textu, připojujeme k tomuto vyjádření ještě srozumitelný komentář:
   
  Raiffeisen - Leasing v žádném případě nefinancuje a nepodporuje „černé stavby“ v Praze, ani nikde jinde. Nefinancujeme stavbu, o které se píše v článcích o domě v Rubešově ulici. Našemu klientovi, developerské firmě, jsme zajistili financování pořízení daného objektu. Naše spolupráce se tedy nevztahuje na opravu domu, ani na žádnou nelegální stavbu.
   
  Je to podobné, jako kdybyste měli auto na leasing. Jeho pořízení zafinancuje nějaká instituce a formálně to auto vlastní do doby, dokud trvá smlouva. Pokud ale řidič s autem na leasing způsobí nehodu nebo s autem jezdí v rozporu s pravidly dopravního provozu, musí to šetřit policie. A tak je to i v tomto případě, jenom se bavíme o domu, ne o autě. Pokud je podezření na nelegální stavbu podložené, věříme, že to příslušné orgány takto vyhodnotí, do toho žádným způsobem nemůžeme ani nechceme zasahovat.

   
  Doufáme, že jsme tímto pomohli lépe porozumět našemu vztahu k této stavbě. Mrzí nás, že to někdo na základě veřejných informací mohl vidět jinak. U leasingového financování nemovitostí možná není „na první dobrou“ jasné, kdo v něm hraje jakou roli. Díky tomuto nástroji už jsme ale pomohli postavit řadu pěkných, prospěšných a bezproblémových staveb.

  Zbalit
 • 4. 3. 2019

  Raiffeisen – Leasing posiluje svou tržní pozici

  Raiffeisen – Leasing vykázal v loňském roce celkový zisk po zdanění 245 milionů Kč. Na konci roku představoval objem portfolia společnosti více než 22,8 miliard Kč, což představuje 8,4 % leasingového trhu. Česká leasingová a finanční asociace, která počátkem roku zveřejnila celkové statistiky za rok 2018, zařadila Raiffeisen – Leasing na 4. místo mezi leasingovými společnostmi. V celkovém objemu nově uzavřených obchodních případů dosáhla společnost tržní podíl ve výši 7 %.

  Společnost Raiffeisen – Leasing v loňském roce financovala více než dvě třetiny všech nových českých nemovitostních projektů, kde investoři volili leasingové financování. Tržní podíl Raiffeisen – Leasing v této oblasti vloni dosáhl 71 %, což činí ze společnosti lídra trhu v oblasti nebankovního financování nemovitostí.
  Financování nemovitostí je dlouhodobě jednou z našich nejúspěšnějších obchodních aktivit. Loňský výsledek naše dlouhodobé tržní postavení jen potvrdil. Noví klienti a objem financování nám jasně potvrdili, že produkt leasing v tomto segmentu má své opodstatnění,“ uvedl k výsledkům Raiffeisen – Leasing ředitel společnosti Tomáš Gürtler.
  Společnost se podílela na realizaci řady významných projektů, mimo jiné v rámci vlastní developerské činnosti realizuje v Plzni výstavbu I. etapy rezidenčního projektu Bydlení Studentská. Nyní je již v přípravné fázi další etapa tohoto úspěšného projektu.
  Celkově vloni profinancovala společnost Raiffeisen – Leasing v nových obchodních případech investice za 9,9 miliardy Kč. Meziročně se jedná o nárůst téměř o 23 %.
  Náš tržní podíl celkově roste. Jedním z důvodů je nepochybně šíře nabídky našich produktů a to, že umíme financovat náročnější transakce, jakými je např. financování letadel, kolejové vozy, zdravotnické vybavení nebo financování nemovitostních projektů. Zároveň ale rosteme i ve standardních retailových transakcích, jakými je financování osobních a užitkových vozů,“ vysvětluje Tomáš Gürtler.
   
  Financování vozů mohou klienti jednoduše sjednat i na bankovní pobočce
  V letošním roce má Raiffeisen – Leasing ambice udržet růstovou trajektorii. „Velký prostor pro letošek vidíme v oblasti financování osobních a užitkových vozů“, říká k aktuálním prioritám Tomáš Gürtler.
  Financování vozů nabízí Raiffeisen – Leasing v rámci spolupráce s Raiffeisenbank a.s. malým firmám, podnikatelům a nově od roku 2018 i spotřebitelům přímo na pobočkách banky.
   
  Raiffeisen – Leasing takto významně navýšil počet prodejních míst, kde si klienti mohou jednoduše sjednat úvěr na auto.  Tímto krokem se Raiffeisen – Leasing ještě více přiblížil spotřebitelům, kterým chce nabízet stejně kvalitní služby, jaké již tradičně poskytuje firemní klientele.

  Tržní podíly Raiffeisen – Leasing za rok 2018 podle objemu nových obchodních případů ve vybraných kategoriích:

  Nemovitosti: 71 %
  Zdravotnická technika: 42 %
  IT, kancelářská a komunikační technika: 27 %
  Lodě, letadla, vagóny a lokomotivy: 22 %
  Manipulační a skladovací technika: 12 %
  Nákladní vozy: 10 %
  Osobní a užitkové vozy: 4 %
  Zbalit
 • 4. 2. 2019

  Raiffeisen – Leasing financuje nový vůz Lucie Bílé

  Nejpopulárnější česká zpěvačka Lucie Bílá jezdí od ledna na své koncerty v novém autě. Nový Mercedes-Benz si královna popu pořídila díky financování od společnosti Raiffeisen – Leasing, která je jejím generálním partnerem. Zlaté slavici předal klíče od černého SUV Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing.

  20190114_Lanegger_foto_predani_Bila.jpg

  Jsme hrdí na to, že spolupracujeme s osobností takového formátu. Řídíme se heslem, ať každý dělá, co umí nejlépe. Lucie Bílá umí fenomenálně zpívat, my umíme financovat dobrá auta,“ říká ke spolupráci Alois Lanegger.
  Lucie Bílá je známá nejen díky svému širokému pěveckému záběru, ale také pro svoji ochotu pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují. V rámci spolupráce proto Raiffeisen – Leasing podpořil také její dobročinné aktivity. Na slavnostním koncertu před Vánoci obdaroval Raiffeisen – Leasing své partnery drobnými andílky, které zpěvačka vlastnoručně vyrábí. Částka, za níž společnost andílky nakoupila, díky tomu putovala na pořízení elektrického invalidního vozíku.
  Raiffeisen – Leasing financuje vozy pro soukromé i firemní potřeby. Nabízí úvěr na auto s výhodnou úrokovou sazbou, firmám navíc poskytuje i finanční leasing a operativní full service leasing.
  Na českém trhu funguje Raiffeisen – Leasing už 25 let, patří mezi největší české leasingové společnosti. Specializuje se na financování investičních potřeb v oblasti strojů, zařízení, technologií, dopravních prostředků a nemovitostí. Je jedničkou v oblasti financování komerčních nemovitostí, s více než 50% tržním podílem se dlouhodobě umisťuje na 1. místě v objemu nebankovního financování nemovitostních projektů.

  Na fotografii: Alois Lanegger, jednatel Raiffeisen – Leasing, předává klíče od nového vozu Lucii Bílé.
   

   

  Zbalit
 • 14. 10. 2018

  Ve financování zdravotnické techniky drží Raiffeisen - Leasing 40% tržní podíl

  Trh financování zdravotnického vybavení patří ze 40 % společnosti Raiffeisen - Leasing, která v prvním pololetí 2018 profinancovala 150 smluv týkajících se medicínského vybavení v průměrné hodnotě 700 000 korun. Pětinu případů tvořilo vybavení stomatologických ordinací.

  Raiffeisen - Leasing je specialistou na financování zdravotnické techniky, což potvrzuje nejen výše tržního podílu mezi členy České leasingové a finanční asociace (ČLFA), který tvoří 40 %, ale i narůstající počet úvěrů financujících zdravotnickou techniku. V letošním roce dosáhl jejich podíl 95 % v počtu smluv, resp. 97 % financované hodnoty. V roce 2017 Raiffeisen - Leasing profinancoval 373 smluv týkajících se financování medicínského vybavení v celkové hodnotě 234 milionů korun.
  „Poskytujeme financování pro všechny lékařské obory včetně velmi nákladného stomatologického a oftalmologického vybavení, magnetických rezonancí nebo počítačových tomografů,“ vyjmenovává Vlastimil Sečkař, Business Development Manager v Raiffeisen - Leasing. Podmínky pro financování zdravotnické techniky lze vztáhnout i na financování například vozidel záchranné služby nebo na osobní a užitkové automobily pro lékaře. Zdravotnické vybavení lze financovat prostřednictvím úvěru i finančního leasingu v rozmezí 12 až 72 měsíců.
  O tom, že se stal Raiffeisen - Leasing významným hráčem na poli financování zdravotnické techniky, vypovídá také účast společnosti na nejdůležitější stomatologické akci roku, veletrhu Pragodent. Akce se bude konat od čtvrtka 18. do soboty 20. října v prostorech Incheba Expo Praha. Největšího stomatologického veletrhu se každoročně účastní většina českých firem z oboru.
   
  Zbalit
 • 1. 10. 2018

  Matěj Hora je novým ředitelem korporátního risku ve společnosti Raiffeisen - Leasing

  Oddělení Corporate and Real Estate Risk společnosti Raiffeisen - Leasing řídí od srpna Matěj Hora. Do Raiffeisen - Leasing přišel ze společnosti Raiffeisenbank, kde pět let zastával pozici Head of Industry Risk Team.

  Matěj Hora má v oblasti financí a řízení rizik dlouholetou praxi. Před příchodem do Raiffeisen - Leasing pracoval na pozici Head of Industry Risk Team v Raiffeisenbank, kde měl od roku 2013 na starost vedení týmu úvěrových analytiků a risk manažerů v korporátním segmentu. Letité zkušenosti získal také na různých pozicích v divizi firemního bankovnictví a řízení rizik v UniCredit Bank a předchozích bankách již od roku 2000. V Raiffeisen - Leasing Matěj Hora od srpna zodpovídá za tým, který je odpovědný především za řízení kreditních rizik korporátních a nemovitostních klientů. „Kromě udržení vysoké kvality našeho portfolia se chci soustředit také na procesní řízení,“ popisuje své cíle Matěj Hora, nový šéf korporátního risku Raiffeisen - Leasing.
  Matěj Hora je absolventem České zemědělské univerzity v Praze. Vystudoval britský manažerský studijní program MSc. (Master of Science) zaměřený na ekonomiku a management. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině, cross-country skiingu a cyklistice.
   
  Zbalit
 • 6. 2. 2018

  V Praze se po patnácti letech otevírá nový stadion ŠKODA ICERINK

  Přesně rok od slavnostního poklepání na základní stavební kámen se dnes v pražských Strašnicích oficiálně otevřel nový zimní stadion, na jehož financování se podílela společnost Raiffeisen - Leasing. Projekt nově nese název ŠKODA ICERINK a je určen zejména pro širokou veřejnost, ale i tréninkovou výchovu krasobruslařské a hokejové mládeže.

  Stavba nového stadionu byla financována kombinací různých zdrojů. Celkové náklady na vybudování ŠKODA ICERINK dosáhly částky 170 milionů korun. Na jeho výstavbu přispěla kromě investiční skupiny PADOK a drobných investorů také společnost Raiffeisen - Leasing, která je jedničkou na českém leasingovém trhu v oblasti financování komerčních nemovitostí. Návratnost investice se odhaduje na dobu deseti let. K ekonomickému provozu mají přispět mimo jiné i úsporné technologie, které zaručují až o 40 % efektivnější provoz z hlediska energií, než bylo dosud běžné.
  Sám mám velice blízký vztah k hokeji, a proto jsem rád, že jsme se mohli podílet na projektu, který dnes nejen v Praze, ale troufám si říci v celé zemi, nemá obdoby. Byla to pro nás také velká výzva, protože vše vznikalo velice rychle. Od počátečního nápadu až do otevření stadionu neutekly ani tři roky. Již prvotní zájem veřejnosti ve zkušebním provozu ale ukazuje, že poptávka po kvalitních ledových plochách v Praze je enormní,“ myslí si generální ředitel Raiffeisen - Leasing Tomáš Gürtler.
  Stavební povolení pro ŠKODA ICERINK se podařilo díky zkušenostem advokátů z kanceláře Vilímková Dudák & Partners vyjednat v rekordním čase deseti měsíců, což je s ohledem na dnešní stav výstavby v hlavním městě považováno za malý zázrak. Za stejnou dobu pak vyrostla kompletní stavba, jejímž generálním dodavatelem byla společnost Subterra.
  Největší přidanou hodnotu pro své okolí spatřují investoři v přístupu k výchově mládeže. Ambasadory ŠKODA ICERINK se stali krasobruslař Tomáš Verner a hokejista Martin Holý. Pod vedením Tomáše Vernera bude na stadionu ŠKODA ICERINK působit plnohodnotný krasobruslařský klub Czech skating academy. Bývalý juniorský mistr světa v hokeji Martin Holý se pak bude starat o rozvoj nového hokejového klubu HC PADOK.
  Zbalit
 • 2. 1. 2018

  Josef Langmayer a Jiří Kruncl ze skupiny Raiffeisen si vyměnili pozice

  Ve skupině Raiffeisen došlo od nového roku k personální změně na dvou klíčových pozicích. Jiří Kruncl, který působil v Raiffeisen - Leasing jako Back Office Director a byl jedním ze tří jednatelů společnosti, se stal finančním ředitelem v Raiffeisen investiční společnosti. Na této pozici vystřídal Josefa Langmayera, který od nového roku naopak zaujal post po Jiřím Krunclovi. Oba pánové mají dlouholeté zkušenosti z působení v bankovním sektoru.

  Josef Langmayer (34) byl jmenován na pozici Managing Director ve společnosti Raiffeisen – Leasing. Od ledna 2018 je na této pozici v roli jednatele společnosti odpovědný za oblast financí, credit risku, operations a informačních technologií. Ve skupině Raiffeisen pracuje již deset let, naposledy jako finanční ředitel Raiffeisen investiční společnosti a Head of Controlling & Cost Management Raiffeisenbank. „V nové pozici se budu soustředit zejména na posílení provozních synergií Raiffeisen – Leasingu s Raiffeisenbank s cílem podpořit dynamický růst Raiffeisen - Leasingu“ říká Josef Langmayer.
  Josef Langmayer je absolventem ekonomických a manažerských magisterských programů VÚT v Brně, Nottingham Trent University a Brno International Business School.
  Jiří Kruncl (49) pracoval ve společnosti Raiffeisen - Leasing od roku 2010 na pozici Back Office Director. S účinností od ledna 2018 je jmenován finančním ředitelem Raiffeisen investiční společnosti. „V rámci své nové pozice chci v úzké spolupráci s Raiffeisenbank podpořit dosavadní úspěšný růst Raiffeisen investiční společnosti, aktivně se budu podílet na rozvoji nového realitního fondu Raiffeisen investiční společnostiprozrazuje své plány Jiří Kruncl.
  Jiří Kruncl je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.
  Zbalit
 • 2. 10. 2017

  Oblastní charita Pardubice získala darem vozidlo od společnosti Raiffeisen – Leasing

  Společnost Raiffeisen – Leasing se rozhodla podpořit Oblastní charitu Pardubice vozidlem značky Škoda Octavia. Pracovníkům charity vůz umožní snáze se dostat ke svým klientům.

  Lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci a duchovní z Oblastní charity Pardubice pomáhají rodinám, aby jejich blízcí mohli zůstat v domácí péči. Dostat se snáze ke svým klientům jim nyní pomůže také vozidlo značky Škoda Octavia, které v druhé polovině září předal ředitelce organizace Marii Hubálkové jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing, Alois Lanegger.
   
  Poslání Oblastní charity Pardubice je velmi obdivuhodné. Práce jejích pracovníků si vážíme, rádi jsme proto přispěli darem v podobě vozidla, které doposud sloužilo jako firemní vůz,uvedl Alois Lanegger, jednatel Raiffeisen – Leasing. Společnost se každoročně snaží podporovat i další charitativní či kulturní projekty a sportovní týmy.
  Zbalit
 • 23. 3. 2017

  Společnost Raiffeisen - Leasing loni dosáhla rekordního zisku 352 milionů korun

  Rok 2016 byl nejúspěšnějším v historii společnosti Raiffeisen - Leasing. Dosáhla celkového zisku 352 milionů korun a drží nadpoloviční tržní podíl ve financování nemovitostí mezi nebankovními subjekty. Zvýšila podíl financování nákladních i osobních vozů, zemědělských strojů nebo zdravotnické techniky, mnohdy v řádu stovek procent.

  Celkový objem pořizovacích cen nově uzavřených obchodních případů společnosti Raiffeisen - Leasing loni vzrostl o 98 % a tento výrazný nárůst se pozitivně promítl i do zisku společnosti. Za uplynulý rok leasingová společnost hospodařila se ziskem ve výši 352 milionů korun, tedy o 40% více než za předchozí rok a vůbec nejvíce ve své historii. Výsledky tak předčily veškerá očekávání vedení společnosti. „O stovky procent jsme si polepšili ve financování nákladních automobilů i zemědělských strojů a významný nárůst jsme zaznamenali také u osobních a užitkových vozů díky úzké spolupráci s obchodní sítí Raiffeisenbank a produktu Operativní full service leasing,“ shrnuje výsledky za loňský rok Tomáš Gürtler, generální ředitel společnosti Raiffeisen ‑ Leasing.
  Úspěch leasingové společnosti ze skupiny Raiffeisen vedl také ke změnám poměru sil na trhu. „Více jak o tři procentní body nám vzrostl podíl na leasingovém trhu a mezi nebankovními institucemi jsme jedničkou ve financování nemovitostí, kde náš tržní podíl tvoří 56 procent,“ říká Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing.
  K uzavření nových obchodních smluv přispěla především vlastní, zkušená a dlouhodobě silná obchodní síť společnosti Raiffeisen – Leasing a úzká spolupráce s obchodní sítí Raiffeisenbank. V segmentech financování nákladních vozů, zemědělské a zdravotnické techniky narostla i díky spolupráci se společností FinCaptive, s níž kooperuje od loňského jara. V neposlední řadě stojí za úspěchem společnosti ochota pouštět se do nových nemovitostních projektů.
  Zbalit
 • 15. 2. 2017

  Objem nově uzavřených smluv společnosti Raiffeisen - Leasing loni vzrostl o 98 %

  Společnost Raiffeisen - Leasing má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Celkový objem nově uzavřených obchodních případů meziročně vzrostl téměř dvojnásobně. Největší podíl v portfoliu stále zastupují leasingové transakce, roste ale i zájem o podnikatelské úvěry. Dlouhodobě si společnost drží silné postavení v nebankovním financování strojů, technologií a nemovitostních projektů.

  V roce 2016 společnost Raiffeisen - Leasing zaznamenala meziroční nárůst nových obchodních smluv o 98 %. Celkově společnost financovala aktiva v hodnotě 8,954 miliard korun. Výrazně posílila v oblasti financování osobních a užitkových vozů díky úzké spolupráci s obchodní sítí Raiffeisenbank a produktu Operativní full service leasing, který spustila před dvěma lety. Dařilo se jí také ve financování dopravní techniky, kde objem nově uzavřených smluv činil 1,948 miliard korun, tedy o 341 % více než v roce 2015. Leasingové společnosti se dlouhodobě daří ve financování strojů, zařízení a technologií.
  „K výborným výsledkům přispěl v minulém roce jak zkušený obchodní tým naší společnosti, tak i spolupráce se společností FinCaptive. Díky ní jsme narostli zejména v segmentech financování nákladních vozů, zemědělské a zdravotnické techniky,“ vysvětluje Tomáš Gürtler, generální ředitel společnosti Raiffeisen ‑ Leasing.
  Dlouhodobě společnost vyniká také v nebankovním financování nemovitostních projektů, které v minulém roce pokryly 29 % celkové financované hodnoty. Na celkovém výsledku se financování nemovitostí podílelo částkou 2,639 miliard korun, naproti tomu na financování movitých věcí šlo 6,314 miliard korun. „V lednu tohoto roku začaly práce na stavbě zimní sportovní haly PADOK IceRink na Praze 10, kterou spolufinancujeme,“ poukazuje na pokračující financování nemovitostí Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing. „Vždy nás těší, když se můžeme podílet na podobných projektech. Možná zde jednou vyrostou nové generace úspěšných hokejistů a krasobruslařů,“ pochvaluje si Alois Lanegger.
  Ačkoli Raiffeisen - Leasing poskytuje i podnikatelské a spotřebitelské úvěry, stále mají v portfoliu nově uzavíraných smluv 70% podíl leasingové transakce.
   
  Zbalit
 • 8. 2. 2017

  Raiffeisen - Leasing financuje výstavbu nového zimního stadionu PADOK IceRink na Praze 10

  Soukromý investor, společnost PADOK Investments, dnes představil projekt moderní a designově zajímavé zimní tréninkové haly, jejíž stavba započala v lednu letošního roku v pražských Strašnicích v ulici Přetlucká. Po patnácti letech tak v hlavním městě vyrostou dvě nové moderní ledové plochy určené především pro trénink hokeje a krasobruslení. Ambasadorem projektu s názvem PADOK IceRink se stal bývalý český krasobruslař a mistr Evropy z roku 2008 Tomáš Verner. Ten by měl v nové hale otevřít krasobruslařskou školu. Od ledna 2018 se tak po ledových plochách projedou první hokejisté, krasobruslaři, ale i veřejnost.

  „Využíváme moderní koncept financování projektů. Myslíme si, že dozrála doba na to, aby prostor pro podobné zajímavé investice dostali i lidé, kteří chtějí zajímavě zhodnotit své dosavadní úspory. Na financování projektu PADOK IceRink se proto vedle leasingové společnosti podílejí i soukromí investoři, kteří své peníze dostanou zpět za tři roky s více než šestiprocentním zhodnocením. Šance se do projektu zapojit jako investor tady ale stále je,“ říká jednatel PADOK Investments Vítězslav Kus. Podle něj se celková výše investice bude pohybovat do 170 milionů korun.

   

  Cílem investora je vedle profesionálních a hobby hokejistů přilákat k ledu také děti z pražských základních škol. Majitelé projektu proto chtějí zahájit jednání s přilehlými městskými částmi a hlavním městem Prahou tak, aby v budoucnu mohli ředitelé škol obohatit sportovní výuku právě i o bruslení. Komerční pronájem ledů lze v tuto chvíli předběžně poptávat prostřednictvím formuláře na internetových stránkách www.icerink.cz.

   

  Zimní stadion se bude zvenčí i zevnitř vyznačovat moderním designem, čímž se odliší od jiných zimních stadionů tohoto typu. Jedním ze záměrů investora totiž je, aby se i mládež či hobby hokejisté alespoň na chvíli cítili, jako v zázemí určeném pro profesionály a umocnil se tak jejich zážitek ze sportovního výkonu. Za tímto účelem bylo k projektu přizváno designové studio Vrtiška Žák, které má za sebou řadu úspěšných projektů a ocenění. Počítá se tak například se šatnami, které budou stylizovány do barev věhlasných klubů NHL.

   

  „Pokud se neobjeví nějaké neočekávané komplikace například v podobě trvale nepříznivého počasí, počítáme, že stavbu dokončíme a předáme k užívání ke konci letošního roku. Již jsme začali s terénními úpravami a realizace celé stavby by nám měla trvat zhruba jedenáct měsíců,“ upřesňuje harmonogram výstavby Petr Kajer, ředitel divize pozemních staveb společnosti Subterra a.s.. Ačkoliv je jméno této společnosti často spojováno spíše s podzemními stavbami, Subterra a.s. je dlouhodobě úspěšná i v realizaci staveb pozemních a může se v tomto stavebním segmentu pochlubit i řadou ocenění jako je například Stavba roku 2015.       

   

  Průměrná doba od pořízení pozemku do konečné realizace stavebních projektů trvá dnes v Praze přibližně pět až osm let. „Jen vyřízení stavebního povolení u nás podle dat Světové banky trvá stejně dlouho jako v Iráku. Myslím, že se nám proto povedl husarský kousek, protože vyřídit územní rozhodnutí a stavební povolení nám trvalo jen necelý rok. Tím jsme investorovi výrazně urychlili celý proces. V prostředí Prahy, která je v posledních letech co do rozvoje nových projektů prakticky zabrzděná, je to ojedinělý počin,“ chválí svůj nemovitostní tým Petr Novotný z advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners, která měla vyřízení všech potřebných povolení na starosti. 

   

  Projekt PADOK IceRink je financován čistě ze soukromých zdrojů a není závislý na dotacích od státu či jiných veřejných institucí. Díky moderní a ekologické technologii budou ledové plochy v provozu po celý rok, přičemž provoz a údržba ledů si vyžádá až o 40 % nižší náklady, než je u obdobných projektů běžné.

   

  „Podílet se na financování podobných projektů pro nás není ani tak výzvou, jako spíše potěšením. Vše nasvědčuje tomu, že zde vyrůstá projekt, který bude ekonomicky zcela soběstačný, a navíc zde možná vyrostou i nové generace úspěšných hokejistů či krasobruslařů. U toho jsme rozhodně chtěli být,“ říká Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing, která se podílí na financování stavby.

   

  Investor se svým záměrem výchovy mládeže již seznámil i zástupce Českého svazu ledního hokeje(ČSLH), konkrétně šéftrenéra Slavomíra Lenera a manažera rozvoje ledního hokeje Milana Hniličku. Právě spolupráce hokejistů a krasobruslařů počítá s inspirací výchovy mládeže, která je běžná v severských zemích či v zámoří. Zde například mladí hokejisté do jistého věku absolvují společné tréninky s krasobruslaři, což má, především u začátečníků pozitivní vliv na rozvoj jejich bruslařských dovedností.

   

  „Naší ambicí je především nalákat děti k ledu. V pozdějším věku se rozhodnou sami, jakým směrem se chtějí dále ubírat. Vítáme proto všechny podobné projekty, které to umožní. Projekt PADOK IceRink bude v tomto směru průkopníkem a my z podobných projektů máme jedině radost,“ vzkazuje šéftrenér ČSLH Slavomír Lener.

   
  Zbalit
 • 5. 5. 2016

  Raiffeisen - Leasing je pátou největší leasingovou společností

  Společnost Raiffeisen - Leasing prožívá velmi úspěšné období. V roce 2015 profinancovala v nových obchodních případech komodity a nemovitosti v celkové hodnotě pořizovacích cen 5,623 miliardy korun. Celkový zisk po zdanění meziročně vzrostl o 40 procent. V prvním čtvrtletí roku 2016 se dostala mezi pět leasingových společností s nejvyšším objemem financování, a to díky nově uzavřeným transakcím o objemu 1,687 miliardy korun.

  Rok 2015 byl nejúspěšnějším rokem v historii Raiffeisen - Leasing. Společnost profinancovala komodity a nemovitosti o celkovém objemu pořizovacích cen ve výši 5,623 miliardy korun. Zisk po zdanění dle IFRS jí v porovnání s rokem 2014 vzrostl o 40 procent.

  „Velký podíl na našem úspěchu má obchodní tým, který se věnuje financování strojů, zařízení, technologií a těžké dopravní techniky pro malé, střední i korporátní firmy. Za dobré výsledky vděčíme také faktu, že jsme jedni z mála, kteří umí financovat i komodity jako jsou letadla či kolejová dopravní technika,“ uvádí generální ředitel společnosti Raiffeisen - Leasing Tomáš Gürtler a dodává: „Stále se daří našemu nemovitostnímu obchodnímu týmu, díky kterému byla firma v roce 2015 opět číslo jedna na nebankovním trhu financování nemovitostních projektů.“

  V prvním čtvrtletí roku 2016 Raiffeisen - Leasing zaznamenal další úspěch. Profinancoval obchodní případy v celkové výši financované hodnoty 1,687 miliardy korun, což pro něj znamenalo meziroční nárůst o 239 procent a zároveň páté místo v žebříčku leasingových společností České leasingové a finanční asociace (ČLFA). Financování movitých komodit se na celkovém výsledku podílelo částkou 1,047 miliardy korun, financovaní nemovitostních projektů pak částkou 639,5 milionů korun. Úspěch Raiffeisen - Leasing pociťuje i v segmentu financování osobních a užitkových aut, které oproti prvnímu čtvrtletí roku 2015 vzrostlo o 102 procent. Podíl Raiffeisen - Leasingu na celkovém objemu financování poskytovaném členy ČLFA je po třech měsících letošního roku 6 procent, ve finančním leasingu pak 19 procent.

  „K výbornému výsledku našeho hospodaření určitě přispělo viditelné oživení ekonomiky, které se projevuje zvýšením zájmu firem o investice mimo jiné do modernizace provozního vybavení a obměny vozového parku či manipulační techniky,“ říká Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing, a doplňuje i výhled na následující období: „Očekáváme významný nárůst objemu financování i v dalším čtvrtletí, a to i s ohledem na nově uzavřenou spolupráci se společností FinCaptive, jejíž obchodní síť se zaměřuje na transakce v hodnotě do 3 milionů korun především v segmentech dopravní, zemědělské a zdravotnické techniky.“

  FinCaptive od prvního dubna spolupracuje se společností Raiffeisen - Leasing jako její nový distribuční kanál, a to pod oficiální hlavičkou Raiffeisen - Leasing Partner.

  Zbalit
 • 11. 4. 2016

  Raiffeisen - Leasing nově spolupracuje se společností FinCaptive

  Společnost Raiffeisen - Leasing od dubna 2016 spolupracuje s nově vzniklou společností FinCaptive, čímž výrazně zvětšuje tým svých obchodníků i regionální zastoupení napříč Českou republikou. Tato spolupráce přinese Raiffeisen - Leasingu do roku 2018 významný nárůst objemu nově uzavřených obchodních případů.

  FinCaptive je nově vzniklá společnost zaměstnávající skupinu obchodníků s dlouholetými zkušenostmi z tuzemského leasingového trhu. Od prvního dubna spolupracují se společností Raiffeisen - Leasing jako její nový distribuční kanál, a to pod oficiální hlavičkou Raiffeisen - Leasing Partner.

  „Celorepubliková působnost FinCaptivu nám nabízí nejen využití nových zkušeností silného a profesionálního týmu obchodníků, ale poskytuje nám i silné zastoupení v regionech, kde Raiffeisen - Leasing nebyl dosud zastoupen svou pobočkovou sítí. Současně si od tohoto spojení slibujeme významný nárůst objemu nově uzavřených obchodních případů v segmentech dopravní, zemědělské a zdravotnické techniky, který do roku 2018 posune Raiffeisen – Leasing do skupiny nejsilnějších leasingových společností na českém leasingovém trhu,“ říká Tomáš Gürtler, generální ředitel společnosti Raiffeisen - Leasing.

  Raiffeisen - Leasing touto spoluprací posílí zejména v transakcích s objemem financované hodnoty do tří milionů korun pro firmy spadající převážně do segmentu malých a středních podniků.

  Zbalit
 • 17. 2. 2016

  Raiffeisen - Leasing financovala koupi pražského hotelu Don Giovanni Prague

  Společnost Raiffeisen - Leasing na konci loňského roku financovala koupi jednoho z největších pražských hotelů, čtyřhvězdičkového hotelu Don Giovanni Prague. Hodnota transakce byla v řádu stovek miliónů korun. Novým provozovatelem hotelu se stala renomovaná společnost CZECH INN HOTELS.

  Společnost CZECH INN HOTELS koupila společně se zahraničními investory hotel od německé firmy DORINT Hotel in Prag právě prostřednictvím společnosti Raiffeisen - Leasing, která zajistila financování celé transakce v hodnotě stovek miliónů korun.

  „Financování koupě tohoto luxusního pražského hotelu přesně zapadá do naší strategie podílet se na předních českých nemovitostních projektech. Díky této i dalším významným zakázkám se nám daří udržovat si přední pozici na českém trhu leasingu nemovitostí a výrazně se podílet na jeho růstu,“ říká Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing. Dále dodává, že i v budoucnu chce pokračovat jak v realizaci projektů, u nichž je společnost Raiffeisen - Leasing financujícím partnerem, tak i v developerské činnosti. V současnosti společnost provozuje nákupní centrum OC Letmo v Brně, tamtéž realizovala z pozice developera první fázi nákupního centra H-Park Heršpická Brno a nyní pracuje na jeho druhé fázi. Kromě toho se podílí na výstavbě bytových projektů v Praze a v Plzni. Letos také úspěšně prodala nákupní centrum Bondy v Mladé Boleslavi, jehož byla developerem a osm let také vlastníkem.

  Společnost CZECH INN HOTELS touto akvizicí získala do svého portfolia již sedmnáctý hotel v České republice a celkem tak nabízí ubytování ve více než 1 400 pokojích. Většina jejích hotelů je čtyřhvězdičkové kategorie a jsou provozovány na základě dlouhodobých nájemních smluv. V roce 2013 a 2014 společnost zainvestovala do nákupu svých prvních 2 hotelů.

  „Hotel Don Giovanni je určitě jedním z nejvýznamnějších pražských hotelů, ať už svou velkou ubytovací kapacitou nebo mimořádným rozsahem konferenčních a společenských sálů, stejně jako další komplexní vybaveností. Jsme mile překvapeni velmi dobrým stavem hotelu. Přesto budeme v průběhu roku 2016 investovat několik desítek milionů korun do zvýšení standardu vnitřního vybavení tak, abychom ještě pozvedli poskytované služby na úroveň jednoho z nejlepších čtyřhvězdičkových hotelů v Praze,“ říká Christopher Frederick Eddis, jeden ze spolumajitelů hotelu i společnosti CZECH INN HOTELS.

  Zbalit
 • 1. 2. 2016

  CPI Group koupila nákupní centrum Bondy v Mladé Boleslavi

  Realitní skupina CPI Property Group se rozrostla o další významnou nemovitost v oblasti retailu, když dokončila akvizici nákupního centra Bondy, největšího v Mladé Boleslavi.

  „Akvizice nákupního centra Bondy v Mladé Boleslavi je v souladu s investiční strategií naší skupiny. Opět jsme posílili naše portfolio vysoce kvalitních nákupních center se stabilními nájemci a v atraktivních lokalitách,“ komentoval transakci Tomáš Salajka, ředitel akvizic, správy aktiv a prodeje v CPI Property Group. Prodávajícím byla společnost Raiffeisen - Leasing. CPI nákup z části financovala úvěrem, který jí poskytla Raiffeisenbank.

  Akvizice Bondy rozšířila síť nákupních center skupiny CPI Property Group majoritního akcionáře Radovana Vítka o zhruba 16 800 metrů čtverečních s 80 obchody. Ve skladbě nájemců nechybí oblíbené značky, food court či multikino, a k dispozici návštěvníkům je i dostatek parkovacích míst pro více než 400 aut. K objektu náleží i kancelářská část s kapacitou 2 800 metrů čtverečních pronajímatelných ploch. „Po osmi letech vlastnictví jsme prodali obchodní centrum Bondy v Mladé Boleslavi společnosti CPI Property Group. Prodali jsme tak velmi úspěšné obchodní centrum, které se nachází v Mladé Boleslavi v atraktivní lokalitě hned vedle továrny Škoda Auto. V Bondy Centru s plochou téměř 20 000m2 se nachází 80 obchodů, food court, multikino i kancelářské prostory. Mezi nájemce patří například obchodní řetězce C&A, Billa, Intersport, Parfumérie Douglas a další. Tím se nám podařilo zahájit letošní aktivitu zatím vůbec největší transakcí na českém trhu s nemovitostmi v tomto roce. Společnost Raiffeisen - Leasing současně provozuje nákupní centrum OC Letmo, v Brně realizovala 1. fázi nákupního centra H-Park a nyní pracuje na jeho 2. fázi. Kromě toho se podílí na výstavbě bytových projektů v Praze a v Plzni,“ uvedl Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing.

  CPI je s retailovým portfoliem o rozloze 625 tisíc metrů čtverečních největším vlastníkem maloobchodních ploch v Česku. Vedle řady retailparků a dalších obchodních ploch nyní společnosti patří celkem deset nákupních center, například Olympia v Mladé Boleslavi, pražské Quadrio a Galerie Fénix, IGY České Budějovice či jihlavský City Park. V loňském roce CPI Property Group rozšířila aktiva v oblasti retailu o úspěšné nákupní centrum Futurum v Kolíně. „Právě retailové portfolio je mimořádně úspěšným stavebním kamenem celé naší skupiny CPI. Dlouhodobě rostoucí ekonomické výkony vykazují retailparky i nákupní centra, velmi úspěšně jsme do portfolia začlenili zatím poslední nákupní centrum Futurum v Kolíně a podobná očekávání máme i od mladoboleslavského Bondy,“ doplnil Tomáš Salajka z CPI Property Group.

  Zbalit